AMBELOUI de l’Esprit de bonté (nazywana Beli)
ur. 17.09.2011. Utrecht w Holandii 

P1230631s
Hodowca: Elisabeth Roest Kempemo

Ojciec: Piero della Francesca, ur. 22.10.2007. IT/IT
Mama: ESTER Luddelumps called Yatzie, ur. 11.04.2007. SE/SE & NL

Szkolenia: Kurs posłuszeństwa, kurs podstaw agility, kurs psa towarzysząco-tropiącego

Certyfikaty:

HD: A/A; ED: O/O – czyli biodra i łokcie normalne

Certyfikaty okulistyczne: 23-03-2014 – bez zmian chorobowych; 14-12-2015 – bez zmian chorobowych.

Wysokość w kłębie: 54 cm;    Waga: 22,0 kg

Beli zachowaniem w pełni potwierdza wszystkie cechy rasowe barbetów. Wąchacz, biegacz, tropiciel, poszukiwacz. Zwykle zapatrzona, zasłuchana lub węsząca – chyba, że śpi. …a to też lubi robić, zwłaszcza rano. Uwielbia spacery po lesie, wyprawy nad jeziora gdzie może nieustannie penetrować nadbrzeżne mokradła i trzciny. Do wody wbiega za każdym rzuconym aportem. Dobrze i wytrwale pływa. W lesie tropi sarny i króliki. Czasem ugania się za nimi. We wszystkich tych zajęciach jest bezgłośna, wręcz dba o zachowanie ciszy. Szczeka tylko w ramach komunikacji z człowiekiem i czasem jak to kobitka – za dużo gada. Na spacerach aktywna w domu spokojna. Uwielbia układać się na wersalce obok mojej teściowej i wówczas jest idealnym psem do terapii osób starszych. Idealne czochradło. Potrafi godzinami poddawać się głaskaniu. W kontaktach z innymi psami pomysłowa i chętna do zabaw – przeważnie szalonej gonitwy. Nie agresywna ale subtelnie usiłująca zdominować swoją pozytywną energią towarzyszy zabaw. Nie boi się psów dużych ale rodośniej reaguje na te mniejsze lub równe jej.

CALLA von Springbell
ur. 21.06.2013.   Oberneunforn w Szwajcarii 

DSC04845sHodowca: Carmela Wyss

Ojciec: KENZO vom Zulimo, ur. 27.03.2011. CH/CH
Mama: ELA SAMBA de la Serve de la Chapelle d’Alexandre, ur. 05.12.2009. F/CH

Szkolenia: po przedszkolu ukończyła kurs posłuszeństwa, za sport się nie bierze bo klub niestety zawiesił działalność jak dorosła do wieku sportowego.

Certyfikaty:

HD: A/A; ED: O/O – czyli biodra i łokcie normalne

Wysokość w kłębie: 55 cm
Waga: 21,1 kg

Calla zachowaniem i wyglądem wydaje się dobrze zapowiadającą barbetką. Wącha, biega, uczy się zapachów, odkrywa świat, zaczyna naśladować starszą przyrodnią siostrę. Mimo że już dorośleje to wciąż jest tą młodszą, trochę roztrzepaną i dobrze jej z tym. Ma niewyczerpane pokłady energii i pomysłów. Do tego naprawdę dużo i szybko biega. Pewnie dlatego nie może przytyć jest ewidentnie chuda. Calla po ukończeniu szkolenia przedszkolnego przeszła płynnie do grupy szkolonej z posłuszeństwa i przygotowuje się do egzaminu. Calla na szkółce jest bardzo zorientowana na przewodnika dzięki czemu wszystkiego szybko się uczy. Jest prawdziwą „prymuską”. Co ciekawe zaangażowanie jej jest niezależne od tego z kim poszła do szkółki ze mną czy jedną z mych córek.

Calla jest ufna i miła wobec ludzi. Ostrożna wobec psów. Czasem woli je z daleka profilaktycznie obszczekiwać a czasem szczeka im wprost do ucha.

DEBORAH Łąckie Splendorki
ur. 30.03.2020.   Łąck w Polsce 

Hodowca: Grażyna Grządka

Ojciec: DIANTHUS VON SPRINGBELL, ur. 01.01.2014. CH/CH
Mama: DOUCEUR Splendeur Dorée, ur. 23.11.2014. PL/PL

Certyfikaty:

HD: A/A; ED: O/O – czyli biodra i łokcie normalne

Wysokość w kłębie: 54 cm
Waga: 21,1 kg

Deborah jest pasjonatką tropienia i eksplorowania wszystkiego. Jest przyjaciółką wszystkich stworzeń i ludzi. Pełna energii i zaskakujących pomysłów. W większości porusza się z nosem przy ziemi co nie przeszkadza jej skutecznie obserwować świat aż po horyzont. Nie muszę dodawać, że jest żywym dowodem określenia „brudny barbet – szczęśliwy barbet”. Choć prezentuje się elegancko to tylko po kąpieli bo szybko dowodzi, że jest dosłownie psem wiejskim. W zabawach ze starszymi barbetkami nie pozostawia im złudzeń – dominuje szybkością, siłą i zaangażowaniem. Nie wydaje się by kiedyś mogła wydorośleć. Deborah jest wnuczką Beli i bardzo ją przypomina choć raczej nie naśladuje – jest sobą.