„D”wa lata Splendorków – 2014

Pierwszy miot „D” kończy dzisiaj DWA LATA. Z tej okazji życzymy całej ósemce dzieci Beli i Billabonga – wszystkiego co tylko barbet może sobie wymarzyć – czyli pełnego szczęścia i zadowolenia ich Pań, Panów… całych rodzin Splendorków.


STO LAT! Dzieciaki

STO LAT! Dzieciaki

Szczęścia i dużo kości!

Szczęścia i dużo kości!


Mieszkający z Billabongiem DON jest bardzo podobny do taty. Przebywa z nim cały czas … no chyba, że … odwiedza go smukła hovawarcica.

Z przyjaciółką

Z przyjaciółką

Zawsze czujny

Zawsze czujny

... no chyba, że w pracy.

… no chyba, że w pracy.

Przystojniak

Przystojniak


Chyba jedyne w Polsce mieszkające razem rodzeństwo barbetów doskonale sobie radzi ze swoimi człowiekami. BELLA i FIDEL funkcjonują na zasadzie przeciwieństw. FIDEL jako bardziej ruchliwy słynie w okolicy ze skakania z czterech łap – jak Tygrysek z Puchatka czyli jak prawdziwy barbet. BELLA jest spokojniejsza, ostrożniejsza i bardziej czujna. Lubią odpoczywać słuchając muzyki ale mają swój gust. Niektóre utwory nie potrafią ich zrelaksować. Przede wszystkim uwielbiają spacery.

BELLA

BELLA

FIDEL

FIDEL

Dzisiaj BELLA

Dzisiaj

...


KENAI nadspodziewanie przystojny chłopak. Zachwyca wszystkich eksponowanym białym uzębieniem. Jest pieszczochem stąd drugie jego imię to Misiek. Zresztą on też uwielbia Miśki – pluszaki, którymi lubi i umie się bawić. Ma zaskakujący wszystkich stosunek do wody. Pije tylko ze słuchawki natrysku nad wanną, trzeba go więc poić. Zawsze potrafi wytłumaczyć, że jest spragniony. (Beli i Yatzie też szukają wody w wannach, brodzikach i kranach – rodzinna cecha) Na spacerach omija kałuże, przez co nie brudzi się jak przysłowiowy barbet.

Ładny Misiek

Ładny Misiek

Miśka Miśku?

Miśka Miśku?

No jak bawisz się?

No jak bawisz się?

Dajcie łyka

Dajcie łyka


NEWTON to prawdziwy sportowiec. Towarzyszy swojemu Panu w przebieżkach treningowych. Stąd sylwetkę ma jak się patrzy.

Siła jest wyraźnie widoczna

Siła jest wyraźnie widoczna

i jaki wdzięk

i jaki wdzięk


NITA – podobno pies ideał. Też biegaczka i biega pewnie niedaleko od NEWTONA. Oczko w głowie całej rodziny.

zawsze wie do kogo i czego się przytulić

zawsze wie do kogo i czego się przytulić

w każdej pozycji

w każdej pozycji

no ... ideał.

no … ideał.


POLI to kolejna szczęściara, która ma drugiego barbeta w domu. I to jakiego – rok starszy BRUNO to prawdziwy przystojniak, świeżo upieczony tatuś. Idealny towarzysz dla POLI. Poli to łagodna, niezwykle opanowana suka, która nie odstępuje swojej Pani. Uwielbia pływać niezależnie od pogody i pory roku, nurkuje za aportem. Nie omija kałuż. To prawdziwa tropicielka. Wspólnie z Brunem wystawiają bażanty i zające schowane w trawie. Tego lata popisała się innym talentem, z braku trufli w naszym kraju zadowala się naszymi prawdziwkami i pomaga swojej Pani w poszukiwaniach – jest skuteczna. Jest psem sprytnym, inteligentnym, odpornym. Dobrze się chowa jest zdrowa i bardzo mocnej budowy i tak zwyczajnie … piękna.

Arystokratka

Arystokratka

i kto tu rządzi?

i kto tu rządzi?

... w wodzie na pewno POLI

… w wodzie na pewno POLI


DOSIA – najbliższa nam Splendorka. Nie tylko z powodu zamieszkania. Widujemy się… niestety i tak zbyt rzadko. Niebywale pogodny i ufny barbet.  Odważna i łatwo nawiązuje kontakt z każdym człowiekiem i zwierzęciem. Mieszka z psami i kotami.  Jest pełna energii i wszędzie jej pełno. Opanowała otwieranie wszystkich drzwi zamykanych na klamkę, w domu nie ma więc dla niej barier. Jest rewelacyjna w podjadaniu karmy kotom i uwielbia rybki – chyba w każdej postaci. Dosia to nasza chluba wystawowa – wizytówka miotu – na potwierdzenie tego przedwczoraj przyznano jej tytuł Championa Polski.

lubimy się przytulać

lubimy się przytulać

jak mnie czasem odwiedzi

jak mnie czasem odwiedzi

to i kąpiel się zdarzy

to i kąpiel się zdarzy

Oto dowód

Oto dowód

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *