Słoneczne barbety

Podczas podróży Beli do Billabonga odwiedziliśmy niezwykłą rodzinę barbetów. Poprosiłem Carmelę Wyss  o umożliwienie zobaczenia któregoś z samców miotu „D” jej hodowli. Reproduktorów barbetów jest niewielu a jeszcze mniej beżowych (piaskowych). Carmela bardzo zabiega o wzbogacenie puli reproduktorów psami z miotu „D”. Chętnie zaaranżowała więc spotkanie aż z trzema młodzieńcami. Prawie dziewięciomiesięczne barbety to wulkany energii. Przez całe prawie trzy godziny spotkania bez przerwy hasały. Do zabawy włączały się od czasu do czasu Aurinko (ich mama) i Ela Samba (mama Calli). Beli niestety karnie czekała w samochodzie z racji innego celu podróży.

Psy różnią się nie tylko wybarwieniem. Mają inny charakter owłosienia i różną budowę ciała. Wykazują też czytelne różnice w zachowaniu wobec drugich psów. Natomiast wobec ludzi są równie uległe, przyjazne i łatwo jest skoncentrować ich uwagę na sobie.

Pierwszy raz miałem okazję porównywać tak liczną swobodnie się bawiącą grupę barbetów. Cały czas starałem się odnieść ich cechy do cech moich suczek. Dopatrywałem się podobieństw i przeciwieństw. Kierując się takim porównawczym kluczem teoretycznie dobrałem skojarzenia warte rozważenia. Polecam oglądanie cudzych psów to pozwala łatwiej zrozumieć własne.

Diantus, Dryas‴ i Dill to piękne psy. Mają szczęście, że ich właściciele chcą uzyskać kwalifikacje hodowlane. Bardzo chcieli pochwalić się swoimi pupilami, za co im bardzo dziękuję. Trzymam kciuki za ich dalszy harmonijny rozwój i szybki awans na reproduktorów. Jest szansa, że te jasne barbety urozmaicą kolorystycznie naszą rasę.

DSC00144s Springbell D

Aurinko, Diantus, Dill, Dryas

DSC09945s Diantus Dryas Aurinko

Diantus, Dryas i Aurinko

DSC00056s Dill

Dill

DSC00206s Diantus

Diantus

DSC09797s Dryas

‴Dryas‴ – tragicznie zginął pod kołami samochodu

DSC09760s Aurinko

Aurinko

DSC09775s Ela

Ela Smba

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *